ALL ABOUT PURCHASE
Great modeler
↑
© PECKA MODELÁŘ s.r.o. 2011 - 2025. All rights reserved.
Customer line 9 am - 6 pm: +420 774 590 258 | Do you need help?
Price in e-shop with VAT: | 352,77 € |
Stock
Monday 27.01. you can have it at the Nademlejnská central store Tuesday 28.01. it can be at your place |
|
|
Buy |
Buy |
Don't know how to choose? Are some parameters not clear to you? Write us your question and we will contact you with an answer.
Send a questionNa počátku 50. let dánský architekt a bývalý válečný pilot RAF Ejnar Billing vystavil vlastnoručně zhotovený model rybářského člunu ve výloze hobby obchodu patřícího jeho manželce. Potom, co se fotografie modelu objevila v jednom časopisu, pana Billinga zavalily objednávky na postavení desítek kusů stejného modelu. Protože nebylo v jeho silách takové množství zvládnout, napadlo ho, že člun nabídne jako stavebnici – první hromadně vyráběnou stavebnici s dřevěnou kostrou s kýlem, žebry a plaňkovanou obšívkou napodobující co nejvíce konstrukci skutečných lodí. Tento způsob stavby se rychle ujal a modely pana Billinga začaly dobývat svět. V roce 1958 pak vznikla rodinná firma nesoucí dodnes jméno Billing Boats.
V průběhu let se konstrukce modelů zdokonalovala a modernizovala, v 60. letech bylo zavedeno používání plastových výlisků trupů, poté nastoupily CNC stroje a již na přelomu 80. a 90. let v Billing Boats začali požívat laserové vyřezávání dílů. Dnes firmu řídí již třetí generace Billingů a plovoucí RC modely i neplovoucí stolní makety stále představují naprostou špičku v lodním modelářství. S potěšením vám nabízíme sérii stavebnic Billing Boats, z nichž můžete postavit nádherné detailně propracované neplovoucí makety a vytvořit stylový doplněk interiéru vašeho bytu se slanou vůní moře a voláním dálek...
1:100 Jylland
Parní šroubová fregata Jylland se 44 děly byla poslední válečnou lodí postavenou ze dřeva pro dánské námořnictvo. Její parní stroj s výkonem 400 HP ji dával na svoji dobu úctyhodnou rychlost 12 uzlů. Pro plavbu pod plachtami bylo možné lodní šroub vyzvednout do šachty v trupu, takže svým odporem loď nebrzdil. Jylland se zúčastnil poslední bitvy, v níž proti sobě stála výhradně dřevěná válečná plavidla: 9 května 1864, v průběhu druhé války o Šlesvicko se u ostrova Helgoland střetla dánská eskadra tvořená Jyllandem, další šroubovou fregatou Niels Juel a šroubovou korvetou Hejmdal s rakousko-pruskou eskadrou zahrnující dvě rakouské šroubové fregaty Schwarzemberg (vlajková loď admirála Tegetthoffa) a Radetzky a třemi pomalými pruskými dělovými čluny, které do boje ale prakticky nezasáhly. Po počátečním manévrování se Niels Juel pustil do dělostřeleckého souboje se Schwarzembergem a Jylland s Hejmdalem si vyměňovaly smrtící pozdravy s Radetzkym.
V boji Jylland utrpěl značné škody, naproti tomu požár na Schwarzembergu přinutil rakousko-pruskou eskadru přerušit boj a odpoutat se. Ačkoliv bitva skončila dánským taktickým vítězstvím, převaha Pruska na souši a Rakouska na moři nebyla nijak ohrožena a válka skončila prohrou Dánska, které ztratilo území Šlesvicka. Na konci 19. století byla loď vyřazena z činné služby a poté dlouhá léta chátrala v různých přístavech. Konečně roku 1984 byla odvlečena do suchého doku a po generální opravě se proměnila v muzejní loď umístěnou v dánském městě Ebeltoft. Díky tomu se může každý pokochat krásou téhle lodi, která patří i do české (byť pod rakouskou vlajkou) námořní historie. Jylland je určen pro pokročilé lodní stavitele; je konstruován jako neplovoucí stolní maketa.
Jylland má trup klasické dřevěné konstrukce z laserem vyřezávaných dílů s plaňkovanou obšívkou a dřevěnou palubu. Stavebnice obsahuje všechny dřevěné, plastové a kovové díly potřebné pro dokončení modelu, maketové příslušenství, plachty atd.
1 item
This website is using cookies
In order to improve our services, we use cookies on this website. For more information go to Terms and conditions for use of website.