Vše o nákupu
Pecka modelář
© PECKA MODELÁŘ s.r.o. 2011 - 2025. Všechna práva vyhrazena
Zákaznická linka 9-18 hod.: +420 774 590 258 | Potřebujete pomoci?
Je nám líto, ale prodej produktu již skončil. Prohlédněte podobné prodávané produkty v kategorii:
Výrobce: | Hangar 9 | |
Kód zboží: | HAN2890 | |
EAN: | 605482298213 | |
Nevíte si rady s výběrem? Nejsou Vám některé parametry jasné? Napište nám Váš dotaz a my Vás s odpovědí kontaktujeme.
Poslat dotazNejlepší německý stíhač z konce Velké války Fokker D.VII o rozpětí 2,2 m nabízí Hangar 9 jako RC model ARF. Lehká celodřevěná konstrukce, potažené díly s hotovým zbarvením, výlisky kulometů, figurka pilota, přístrojová deska a kola o průměru 200 mm a další jsou obsahem stavebnice. K pohonu modelu je doporučen benzínový motor o objemu 50–60 ccm.
Každý, kdo se zajímá o historii letectví a o 1. světovou válku, nemůže vynechat jeden z nejvýkonnějších stíhačů války, tedy Fokker D.VII. Byl navržen Reinholdem Platzem v továrně Anthony Fokkera a nasazen do bojů na konci První světové války, používán byl i po jejím skončení. Při jeho nasazení na frontě v roce 1918 se ukázalo, že je lepší než tehdejší stíhací letouny spojenců. Toto letadlo charakterizovalo použití samonosné konstrukce křídel s tlustým profilem, namísto křídel s tenkým profilem vyztužených dráty. Výsledkem byla pevnější křídla s větším vztlakem. Přes relativní zastaralost motoru Mercedes, podával letoun vynikající výkony a bezpečně a lehce se ovládal. Fokker D.VII byl nasazen na začátku května 1918.
Nyní si můžete i vy zkusit pilotáž RC modelu Fokker D.VII. Ve stavebnici jsou hotové sestavené a potažené díly modelu. Všechny díly jsou připraveny k montáži, a to včetně vzpěr, dílů podvozku a součástí příslušenství. Pro dokončení je potřeba si připravit šestikanálovou RC soupravu, šest serv standardní velikosti (platí pro spalovací verzi), benzínový motor, případně elektromotor. K lepení si připravte dvousložkové epoxidové lepidlo a CA lepidlo. Při stavbě si vystačíte s běžným nářadím.
Vlastnosti modelu Foker D.VII:
Volba pohonné jednotky
Model lze osadit jak spalovacím motorem, tak elektromotorem. Dvouplošníky jsou obecně náročnější na pohonnou jednotku, takže motor je vhodné volit raději výkonnější. Při letové hmotnosti modelu cca 12 kg lze doporučit spalovací motor o objemu 50–60 ccm, který bude mít odpovídající rezervu výkonu i při létání ve větru. Při volbě elektropohonu je vhodné použít motor cca od 3500 W s odpovídající sadou baterií.
Maketa motoru
Každý pořádný model historického stroje musí mít motor, kabinu a pilota. Aby vzhled modelu odpovídal předloze, je stavebnice modelu Fokker D.VII vybavena výliskem vrchní části motoru s výfuky a bočními krycími panely s žaluziemi odvětrání. Tyto doplňky patří k základním charakteristickým znakům letadla.
Makety zbraní
Letadla z období Velké války měla výzbroj až na malé výjimky namontovanou vně trupu. Mělo to své výhody v dobrém chlazení a přístupu k obsluze. Kulomety bývaly poměrně nespolehlivé, občas se zasekávaly. Model má makety kulometů v prostoru před pilotem.
Instalace elektroniky
V trupu modelu je dostatek místa k instalaci serv, přijímače a baterií. Pohodlně se lze dostat ke všem komponentům. Díky odnímacímu krytu na horní straně trupu je k dispozici velký a dobře přístupný prostor.
Vybavení kabiny
Kokpity tehdejších stíhacích letounů byly otevřené, a přístrojová deska často byla vystavena povětrnostním vlivům. D.II měl nesčetné varianty přístrojového vybavení. Model obsahuje zjednodušenou formu přístrojové desky, která dokumentuje základní vybavení.
Figurka pilota
V otevřeném prostoru kokpitu nesmí chybět pilot. V balení je k dispozici figurka, která vypadá velmi věrně a znázorňuje sedícího pilota.
Nutno dokoupit (spalovací verze):
Nutno dokoupit (elektroverze):
82 položek
Tato webová stránka používá cookies
Za účelem zkvalitnění našich služeb používáme na této stránce soubory cookies. Pro více informací přejděte na Podmínky pro používání internetových stránek.